منوی اصلی
 

برگزاری سی و دومین نشست مدیران مراکز رشد واحدهای فناور دانشگاه های سراسر کشور

«سی و دومین نشست مدیران مراکز رشد واحدهای فناور دانشگاه‌های سراسر کشور» روز چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه سال جاری به میزبانی پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در «سالن جابربن‌حیان، دانشگاه صنعتی شریف »  برگزار شد.

این برنامه با سخنرانی «آقای مهندس دهبیدی‌ پور، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، آقای دکتر کشمیری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»  صاحب‌نظران و فعالان این حوزه آغاز شد.

در این مراسم «آقای مهندس دهبیدی پور، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف» طی صحبت‌هایی به مرور روند توسعه زیست بوم نوآوری شریف که طی ۲۰ سال اخیر در دانشگاه رخ داده است را تشریح کرد.
رئیس پارک علم و فناوری شریف، نهادهای ایجاد شده را مبتنی بر نیازهای موجود دانست و گفت: برای پایداری باید توسعه نهادی داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: پارک علم و فناوری شریف با هدف مدیریت و ساماندهی زیست بوم نوآوری دانشگاه در سال ۱۳۹۵ تاسیس شد. مخاطبان این مجموعه شرکت‌های نوپا، شرکت‌های رشد یافته، دفاتر نوآوری، تامین کنندگان خدمات و استارت‌آپ‌ها هستند.
رئیس پارک علم و فناوری شریف در ادامه صحبت‌هایش یکی از مهمترین برنامه‌های پارک علم و فناوری شریف در کنار پذیرش و ارائه خدمات به واحدهای فناور، هویت‌بخشی به توسعه زیست بوم شکل گرفته در مجاورت دانشگاه صنعتی شریف دانست. وی در ادامه گفت: ناحیه نوآوری شریف در سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و موجب شتاب‌بخشی به روند شکل‌گیری و رشد کمی و کیفی شرکت‌های نوآور در این ناحیه شده است.

در ادامه این نشست آقای دکتر کشمیری، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ایراد سخنرانی پرداخت.